* 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 * 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 * 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 *
Jesteś tutaj: Strona główna » Z życia szkoły » II Międzyszkolny konkurs MISTRZ JĘZYKA OJCZYSTEGO

II Międzyszkolny konkurs MISTRZ JĘZYKA OJCZYSTEGO


  20 maja odbył się w naszej szkole  II Międzyszkolny Konkurs Mistrz Języka Ojczystego. Celem organizacji uroczystości było propagowanie poprawności językowej i mody na poprawną polszczyznę. Dlatego zaprosiliśmy do wspólnej zabawy z językiem polskim uczniów radomskich szkół. Reprezentacje  walczyły o tytuł  Mistrza Języka Ojczystego 2014.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 7 placówek. Uczestnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach:
•    literowanie,
•    wyraźne i szybkie czytanie,
•    frazeologia,
•     poprawność językowa.
    Publiczność z zainteresowaniem obserwowała potyczki językowe uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą. W czasie obrad jury widzowie także mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka polskiego. Uczniowie czytali "skrętacze języka", wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych, literowali trudne wyrazy, poprawiali błędy językowe w zdaniach.
    Wszyscy bardzo dobrze się bawili i udowodnili, że nauka może być nie tylko obowiązkiem, ale też zabawą. Konkurs wzbudził zainteresowanie uczestników i publiczności. Już dzisiaj zapraszamy do zabawy z językiem polskim podczas III Międzyszkolnego Konkursu  Mistrz Języka Ojczystego w przyszłym roku szkolnym.
Oto wyniki konkursu:
Mistrz Języka Ojczystego 2014 -  PSP nr 3
II miejsce - PSP nr 25
III miejsce - PSP nr 21

Gratulujemy zwycięzcom!
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: