Wakacje tuż, tuż... *                     Wakacje tuż, tuż... *             Wakacje tuż, tuż... *                    Wakacje tuż, tuż... *         Wakacje tuż, tuż... *          Wakacje tuż, tuż... * 
Jesteś tutaj: Strona główna » Z życia szkoły » Akcja ratowania pszczół „BEE happy”

Akcja ratowania pszczół „BEE happy”


Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „BeeHappy” zorganizowanej przez Centrum Helen Doron w Radomiu. Jest to akcja na rzecz ochrony pszczół i dzikich zapylaczy, których populacja drastycznie spada. Jej uczestnicy działają w obronie naturalnego środowiska, uczą się nowych ról społecznych, stają się obrońcami przyrody – MŁODYMI BOHATERAMI.

W dniu 28.04.2017r. nasi uczniowie z klas 2a, 2b, 6a, 6c posadzili  na placu za szkołą 3  jaśminowce, 1 derenia i 1 lipę. Jaśminowce i derenie dają pyłek i nektar pszczołom i dzikim zapylaczom, oczyszczają powietrze, pachną i są piękne.

Jak przebiegała akcja?

  • Centrum Helen Doron w Radomiu bezpłatnie przekazała certyfikowane sadzonki roślin miododajnych.
  • Poszczególne klasy pod opieką nauczycieli wychowawców posadzili  rośliny w lokalnym środowisku, przy szkole.
  • Uczniowie pielęgnują posadzone rośliny
  • Podczas zajęć poznajemy życie pszczół, rysujemy pszczoły, kwitnące drzewa.
  • Przedstawiciele naszej szkoły wezmą udział w wielkim finale i losowaniu nagród, które odbędzie się 4 czerwca 2017 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Wsi Radomskiej podczas Wyprawy Rodzin BEE happy z Centrum Helen Doron Radom.

 Nagroda główna: Piknik integracyjny z jazdą konną dla grupy 35 osób, ufundowany przez Stajnię Carino.

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: