* 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 * 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 * 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 *
Jesteś tutaj: Strona główna » Z życia szkoły » Kto czyta, żyje podwójnie - spotkanie 3

Kto czyta, żyje podwójnie - spotkanie 3


  W piątkowym spotkaniu z cyklu Kto czyta, żyje podwójnie wzięły udział dzieci z klas pierwszych i drugich. Tym razem młodzi lektorzy - uczniowie klasy IVB wcielili się w postać małego 7-letniego chłopca o imieniu Jacek, który zapomniał, w jakich sytuacjach stosujemy słowa: proszę,  dziękuję, przepraszam, krzywdząc wszystkich dookoła.
Nasi młodsi koledzy bardzo uważnie wsłuchiwali się w treść bajki. Chętnie odpowiadali na pytania i z ogromnym entuzjazmem włączyli się do wspólnej zabawy zaproponowanej przez Filipa, Tomka i Adasia.
A my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, by utrwalać  młodszemu pokoleniu, że słowo proszę powinno się  pojawić, gdy prosimy o pomoc, dziękuję, gdy ją otrzymamy, a przepraszam w chwili, gdy zrobimy coś złego, bo wtedy nasze twarze zarówno starszych, jaki i młodszych będą tak promienne, jak twarz mamy Jacka - bohatera bajki, który zrozumiał, że trzech magicznych słów  należy używać bez względu na sytuacje, czas i miejsce.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: