Bal Wszystkich Świętych

Dzisiaj niebo dotknęło ziemi. W naszej szkole rozgościli się święci i aniołowie. Można było spotkać miedzy innymi Maryję, św. Dorotę, św. Ritę,  św. Antoniego, św. Błażeja, św. Franciszka, św. Józefa, św. Walentego, św. Floriana, św. Jerzego, św. Kazimierza Królewicza, św. Jana Pawła II oraz wiele osób ubranych na biało.

Najważniejszym punktem dnia był Bal Wszystkich Świętych. Najmłodsi (z klas 0-II tradycyjnie wzięli udział w zabawie tanecznej i w prostych grach. Można było też zapozować do zdjęcia klasowego z ogromnymi skrzydłami i aureolą.

Klasy III – VI wzięły udział w grze. Było to nie lada wyzwanie. Uczniowie podzieleni na grupy mieli do wykonania aż szesnaście zadań przy stacjach nazwanych imieniem świętych. Między innymi układali puzzle, rozsypanki wyrazowe, nawlekali makaron, ale także strzelali do bramki i ćwiczyli podskoki. Ale przede wszystkim poznawali ciekawostki z życia świętych.

Uczniowie z klas VII i VIII zostali zaproszeni do udziału w grze KAHOOT! i mogli wykazać się wiedzą na temat świętych.

Zabawy w sali gimnastycznej prowadzili wolontariusze z klasy VIIa i VIIb – świetnie wywiązali się ze swoich zadań!

Natomiast grupy przedszkolne odwiedziła św. Matka Teresa z Kalkuty oraz anioł i św. Błażej, czyli p. Paulina Skórnicka i wolontariusze Adam i Tomek z kl. 6b. Przedszkolaki uczyły się tańczyć, słuchały opowiadania i rozwiązywały zagadki.

Był to piękny i radosny dzień. Dzień świętości, radości i życia.