Świetlica


  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 32 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu działa świetlica w dwóch salach: świetlica górna w sali 305 oraz świetlica dolna w sali 102. Do dyspozycji jest również dodatkowa sala świetlica 2 – sala do zabaw ruchowych.

W roku szkolnym 2017/2018 do świetlicy szkolnej zapisani są uczniowie z klas 0 – III oraz potrzebujący opieki uczniowie z klas IV - VI. Nasza świetlica dysponuje trzema dobrze wyposażonymi salami, które systematycznie wzbogacane są w zabawki i pomoce dydaktyczne, służące do prowadzenia atrakcyjnych zajęć. Wychowawcy świetlicy prowadzą różnorodne i ciekawe zajęcia. Dbając o aktywny i zdrowy styl życia uczniów organizujemy wiele gier i zabaw ruchowych. Wprowadzając różne formy zabaw i gier, doskonalimy aktywność fizyczną uczniów. Wychowawcy organizują również ciekawe zajęcia czytelnicze, plastyczno – techniczne, muzyczne. Nauczyciele służą pomocą przy odrabianiu lekcji. Dzieci chętnie biorą udział w konkursach, quizach, zawodach organizowanych przez wychowawców świetlicy. Naszym uczniom staramy się stworzyć miłą, wesołą, rodzinną atmosferę, a czas wolny tak zorganizować, aby każdy mógł rozwijać swoje zainteresowania i znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Świetlica czynna:
Poniedziałek  6.30-17.00
Wtorek  6.30-17.00
Środa  6.30-17.00
Czwartek 6.30-17.00
Piątek 6.30-17.00

   

Regulamin świetlicy szkolnej

 

Aktualności świetlicy

Rok szkolny 2017/2018

 

Konkurs „Nasze ABC”

W świetlicy szkolnej przez cały rok szkolny 2017/2018 trwa konkurs „Nasze ABC”. Celem konkursu jest przestrzeganie przez uczniów regulaminu ABC świetlicy. Cyklicznie wyłaniamy zwycięzców – „ MISTRZÓW NASZEJ ŚWIETLICY”.

 

Nasza świetlicowa grupa. Poznajemy się.

   We wrześniu odbyły się zajęcia mające na celu wzajemne poznanie się dzieci. Zostały przeprowadzone zabawy integrujące grupę „Sałatka owocowa”, „Pieczemy ciasteczka” itp. Uczniowie wykonali jesienne kwiaty w środki , których wpisywali swoje imiona. Z kwiatów tych komponowali bukiety , uświadamiając sobie , że tak jak bukiet składa się z różnych kwiatów tak grupa świetlicowa składa się z różnych dzieci ale stanowi całość.

      

Rok szkolny 2016/2017

Dobre maniery

W świetlicy prowadzone są zajęcia „ Dobre maniery”,  oparte na poradniku rodzinnym Hermine Hartley pod tym samym tytułem. Mają one na celu ukazanie dzieciom właściwych postaw. Obejmują następujące zagadnienia:
•    Pamiętamy o pozdrowieniach
•    Szanujemy starszych
•    Zachowania przy stole i na przyjęciach
•    Grzeczność na co dzień
•    Pamiętamy i higienie
•    Relacje w rodzinie
•    Dobre maniery w gościnie itp.
   

Wielkanoc w świetlicy

Dzieci wykonały różnymi technikami plastycznymi pisanki, palmy, koszyki i kurczaczki.

     

Wiosna w świetlicy dla oddziałów przedszkolnych

Dzieci wykonały prace oraz wspólnie uczyły się wierszyków.
"Jabłoneczka biała kwieciem się odziała.
Obiecuje nam jabłuszka,jak je będzie miała."

Bocianie przybyłeś dziś do nas,
witają cię dzieci i łąka zielona.
Dostojnie twe nogi stąpają po trawie,
czarno- białe pióra w słońcu lśnią ciekawie.
Tak jak ty wysoko nogi podnosimy,
kle, kle zaśpiewamy z tobą boćku miły.

   

Laurki na Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i dlatego każde dziecko w świetlicy wykonało własnoręcznie laurki, które mogło wręczyć w dniu ich święta. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

    

Zima w świetlicy dla oddziałów przedszkolnych

  W naszej świetlicy spełniają się dziecięce marzenia. Dzieci wykonują choinki ozdabiane własnoręcznie, piękne bałwanki malowane palcami - oto zima widziana oczami dzieci. Może te prace przypomną o nas pani zimie?

 

 

      

Mikołaj w świetlicy.

  W dniu 06.12.2016r w naszej szkole gościł Mikołaj, który na ręce Pani dyrektor A. Kalety przekazał prezenty, gry i zabawki dla uczniów biorących udział w zajęciach  świetlicowych. Dzieci  z ogromnym aplauzem przyjęły upominki. Był to dobry moment, aby przypomnieć dzieciom o zasadach dobrej zabawy i poszanowania wspólnych gier i zabawek. Radosnym zabawom nie było końca.
    

Akcja charytatywna.

  We współpracy ze szkolnym Wolontariatem zostały przeprowadzone dwie akcje charytatywne. W listopadzie zbiórka środków czystości na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. W grudniu w ramach akcji „Szlachetna Paczka” zbiórka rzeczy dla wybranej rodziny. Dzieci chętnie brały udział w akcjach, licznie przynosiły potrzebne materiały do szkolnej świetlicy. Cieszymy się, że uczą się pomagać innym i czerpią z tego satysfakcję. Dziękujemy.

Konkurs plastyczny pt. „Kolorowe wiersze Juliana Tuwima”.

W listopadzie dla klas II- III został przeprowadzony konkurs plastyczny. Organizatorzy to nauczyciele świetlicy oraz biblioteki szkolnej. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do zapoznania się z twórczością Juliana Tuwima, rozbudzenie kreatywności i zdolności plastycznych. Jury w składzie: dyr. Aleksandra Kaleta, Iwona Czarnecka, Beata Chudziak w dniu 30.11.2016r.wyłoniło laureatów konkursu:
Klasy III
I miejsce :
 Igor Pawlaczyk kl.  IIIB
Oliwia Kowalska kl.  IIIB
II miejsce:
Amelia Trojanowska kl. IIIB
Zuzanna Boruc kl. IIIB
III miejsce:
Julia Duliban kl. IIIB
Oliwia Krzosek kl. IIIB
Maja Gleguła kl. IIIB
Wyróżnienia:
 Oskar Sokołowski kl. IIIA
Liwia Sowa kl. IIIB
Zuzanna Wątła kl. IIIC
Szymon Gos kl. IIIB
Klasy II
I miejsce:
Michał Szlachetka kl. IIB
II miejsce:
Ismena Szymańska kl. IIB
Damian Bartosiak kl. IIC
III miejsce:
Maja Gola kl. IIB
Julia Burek kl. IIC
Wyróżnienia:
Kinga Wykrota  kl. IIB
Dominik Masiarz kl. IIA
Paulina Krzysztofik kl. IIA
Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w dniu 13.12.2016r. Gratulujemy !


 

Współpraca z wolontariatem

    W ramach współpracy ze szkolnym Wolontariatem odbywają się cykliczne spotkania. Wolontariusze z klas VI dla dzieci świetlicowych przeprowadzają zabawy integracyjne, konkursy, pomagają w odrabianiu lekcji. Dzieci bardzo chętnie uczęszczają w tych spotkaniach.

Współpraca z biblioteką szkolną

We współpracy z biblioteką przeprowadzono konkurs czytelniczo- plastyczny „ Kolorowe wiersze Juliana Tuwima”. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Efektem końcowym była wystawa prac. W ramach powyższej współpracy odbywają się cykliczne spotkania podczas których uczennice z kół bibliotecznych czytały bajki, wiersze , opowiadania o następującej tematyce:
•    Co powinniśmy wiedzieć o zdrowym odżywianiu.
•    Tradycje Bożonarodzeniowe.
•    Bajki i wiersze Tuwima.
•    Tolerancja „Inny nie znaczy gorszy”.
•    Czerpanie radości z życia .

Sala do zabaw ruchowych

Uwzględniając potrzeby organizacyjne szkoły w bieżącym semestrze została uruchomiona dodatkowa sala dla potrzeb świetlicy –sala do zabaw ruchowych. Jest ona wyposażona w sprzęt do ćwiczeń, gier i zabaw. Utworzenie dodatkowej sali znacznie urozmaiciło i uatrakcyjniło pobyt dzieci w świetlicy.

     

     

 Jesienne warsztaty plastyczne w świetlicy dla zerówek.

   Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych.

Ich prace można podziwiać na zdjęciach załączonych poniżej oraz tablicy szkolnej na III piętrze. W trakcie zajęć dzieci lubią oderwać się od pracy i wspólnie bawimy się "Chustą Animacyjną", która sprawia dużo radości.

 

 

 

       

Warsztaty plastyczne

W związku z rozpoczęciem jesieni w świetlicy zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne pt. „Jesienne kolory”. Praca odbywała się w grupach. Dziewczynki wykonały drzewa metodą przestrzenną a chłopcy jesienne kwiaty- astry. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach a efekty ich pracy można podziwiać w świetlicy oraz na tablicy szkolnej ( przy wejściu do szkoły).

To lubimy robić

Mając na celu jak najciekawszy dobór zajęć dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej opracowano ankietę w formie plakatu „To Lubimy Robić”. Dzieci odciskiem palca, zaznaczały ulubione zajęcia. Po przeanalizowaniu ankiety okazało się, że dzieci najchętniej chcą uczestniczyć w zabawach ruchowych w sali gimnastycznej i na powietrzu, lubią również zajęcia komputerowe, plastyczne i swobodne zabawy w sali świetlicowej.

Konkurs „Nasze ABC”
Wzorem lat ubiegłych  przez cały rok szkolny 2016/2017  będzie prowadzony konkurs „Nasze ABC”. Celem konkursu jest przestrzeganie przez uczniów regulaminu ABC świetlicy. Cyklicznie wyłaniamy zwycięzców – „ MISTRZÓW NASZEJ ŚWIETLICY”.

Wspomnienia z wakacji. Poznajmy się

  We wrześniu 2016 roku w naszej świetlicy odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Wspomnienia z wakacji”. Dzieci wykonały przepiękne prace nawiązujące do minionych wakacji w formie obrazka. Ciekawym elementem prac było ich zdobienie naturalnymi ozdobami typu: muszelki, kamyki, szyszki itp.

 W tym też miesiącu odbywały się zajęcia integrujące mające na celu wzajemne poznanie z cyklu „Poznajmy się”. Zajęcia te były realizowane poprzez zabawy i zajęcia plastyczne.

      

Rok szkolny 2015/2016

Konkurs „Nasze ABC”
W świetlicy szkolnej przez cały rok szkolny 2015/2016 trwa konkurs „Nasze ABC”. Celem konkursu jest przestrzeganie przez uczniów regulaminu ABC świetlicy. Cyklicznie wyłaniamy zwycięzców – „ MISTRZÓW NASZEJ ŚWIETLICY”.

 

Akcja charytatywna
   W miesiącach wrzesień- październik  2015r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna. Celem akcji  była  zbiórka materiałów szkolnych dla dzieci uczęszczających do katolickiej świetlicy profilaktyczno – wychowawczej zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Radomiu. Uczniowie naszej szkoły aktywnie
włączyli się w akcję . Zebrano bardzo dużo materiałów: zeszyty, bloki, kredki, flamastry, piórniki, teczki, ołówki, długopisy, książeczki oraz zabawki. Organizatorami akcji byli nauczyciele świetlicy oraz wolontariat szkolny.
             Materiały zostały przekazane do świetlicy „Oratorium” w której  przebywają dzieci z rodzin wielodzietnych będących w trudnej sytuacji materialnej.
    Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję charytatywną.

 Warsztaty plastyczne
  W dniu 5. 10. 2015 r. odbyły się warsztaty plastyczne  pt.,,Jesień Wokół”. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej ,,Odkrywcy talentów” oraz spotkań szkolnego wolontariatu. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: M. Zawadzkiej, A. Celuch, A. Stefańskiej, M. Adamiec, B. Chudziak, E. Mężyk pracowali w dwóch grupach wiekowych. Dzieci z klas 0-I wykonały prace przestrzenne ,,Jesienne drzewa” z klas II-III ,,Jesienne kwiaty”. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Z dużym zaangażowaniem i pomysłowością  wykonywali swoje prace . Zastosowana była technika przestrzenna, wykorzystano wiele różnorodnych przyborów: farby, bibuła, wata, tuby po papierze toaletowym. Efektowne eksponaty zdobią świetlicę szkolną. 

        

Warsztaty pieczenia pierników     czytaj

  Konkurs  plastyczny
 
Z okazji 20 – lecia nadania szkole im. Marszałka Józefa Piłsudskiego został zorganizowany  konkurs plastyczny pt. „ Logo szkoły w różnych technikach plastycznych” dla klas 0-III. Organizatorami konkursu byli nauczyciele świetlicy. Konkurs cieszył się  dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło wiele prac wykonanych ciekawymi technikami. Prace zastały wyeksponowane podczas obchodów uroczystości szkolnej.  Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz dyplomów odbyło się w dniu 05.11.2015 r.
        Jury w składzie: p. Dyr. A. Kaleta, z-ca Dyr. p. D. Szczepańska, p.B. Chudziak, p.A. Mazur, p.J. Czarnecka wyłoniło zwycięzców.
Laureatami konkursu byli:

miejsce I    - Michalina Ślifirczyk kl. IIA
                    - Filip Wulczyński kl. IB 
                    - Michał Szlachetka kl. IB
miejsce II   - Paulinka Głogowska kl. IA
                    - Oliwia Kalemba kl. IIC
                    - Damian Bartosiak kl. I C
miejsce III  - Julia Burek kl. IC
                    - Aleksandra Sadzik kl.I C
                    - Wiktor Skoneczny kl. IB
                    - Oskar Sokołowski kl. IIA
Wyróżnienia otrzymali: Natalia Stolarczyk kl. IA , Natalia Tyczyńska kl. IA, Antonina Małek kl. IA, Amelia Szczerbińska kl. IIA, Wiktoria Seweryn kl. IC, Wiktor Albiniak kl. IA, Dominik Pobideł kl. IIA.
Gratulujemy.

Konkurs pt. „ Miś z mojego dzieciństwa.”   czytaj

Warsztaty tworzenia świec żelowych    czytaj

Warsztaty plastyczne

  W styczniu 2016 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne pt. „ Zima oczami dziecka”. Zajęcia zostały przeprowadzone z podziałem na różne grupy wiekowe. Uczniowie z klas 0-I pod opieką Pani Anny Celuch wykonali zimowy krajobraz, rysując kredkami świecowymi , a następnie malując prace farbami. Dla uczniów była to zabawa w magię , obserwując uzyskane efekty. Uczniowie z klas II –III pod opieką Pani Anety Stefańskiej i Pani Marzeny Zawadzkiej wykonali z nietypowych materiałów karmniki oraz zimowy pejzaż  z zastosowaniem koronek i firanek. Uczniowie przenieśli się w magię zimowej atmosfery i aktywnie uczestniczyli w zajęciach . W wykonywanych pracach dali upust swojej wyobraźni i umiejętnością plastycznym .

     

 

Warsztaty Świąteczne.

Dnia 16.03.2016r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty świąteczne podczas, których dzieci wykonały ozdoby: pisanki, stroiki i karty świąteczne. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali prace oraz aktywnie uczestniczyli w rozmowach na temat świątecznych tradycji.

     

 Pierwszy Dzień Wiosny

  Dnia 21 marca 2016 roku w świetlicy szkolnej uczniowie aktywnie, radośnie i wesoło powitali Pierwszy Dzień Wiosny. Przebywając na świeżym powietrzu brali udział w grach i zabawach ruchowych na placu zabaw oreaz na terenie szkoły.

       

Zapasy    czytaj

Współpraca z PSP nr 17

 W roku szkolnym 2015/2016 nauczyciele naszej świetlicy nawiązali współpracę z nauczycielami świetlicy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17. Celem współpracy jest cykliczna wymiana prac plastycznych dzieci uczęszczających do świetlicy o tematyce: wiosna, lato, jesień, zima. Uczniowie z niecierpliwością czekają na wymianę prac.