* 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 * 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 * 16.10.2018 r. - Dyżur Nauczycieli * od godz. 17.00 do godz. 18.00 *

Aktualności - biblioteka


Rok szkolny 2017/2018

Lekcja biblioteczna w Bibliotece Pedagogicznej

7 marca uczniowie z klasy 4 b gościli w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu. Było to pierwsze spotkanie uczniów z sąsiadującą biblioteką. Podczas zajęć poznali księgozbiór i pomieszczenia biblioteczne, porozmawiali też z bibliotekarzami o swoich literackich fascynacjach. Dzieci były zachwycone biblioteką i jej księgozbiorem. Uczniowie obejrzeli teatrzyk kamishibai „Legenda o skarbniku”  i poznali ciekawe miejsca w Polsce, które znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa Unesco.

   

Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – VII

Dnia 1 i 2 marca  2018 r. odbyły się przesłuchania uczniów, którzy wzięli udział  w Konkursie Pięknego Czytania. Dzieci w czterech poziomach wiekowych zaprezentowały przed jury przygotowany wcześniej fragment tekstu. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w III Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania.

Wyniki Konkursu:
Klasy I
I miejsce:
Natalia Zychla kl. IA (reprezentuje szkołę w konkursie międzyszkolnym)
II miejsce:
Nadia Kosińska kl. IA
III miejsce
Adam Siewierski kl. IB
IV miejsce
Joanna Zgódka kl. IA

Klasy II – III
I miejsce:
Maja Gola kl. IIIB (reprezentuje szkołę w konkursie międzyszkolnym)
II miejsce:
Amelia Górska kl. IIIB, Agata Janas kl. IIIB
III miejsce:
Kinga Wykrota  kl. IIIB
IV miejsce
Hanna Wulczyńska kl. IIIC, Adrian Głuch kl. IIB

Klasy IV – V
I miejsce:
Michał Mrozowski kl. VB(reprezentuje szkołę w konkursie międzyszkolnym)
II miejsce:
Samira Khursanowa kl. VA
III miejsce:
Filip Kruk kl. 4B, Tomasz Kruk kl. 4B
IV miejsce:
Anna Gromniuk kl. 5A

Klasy VI-VII
I miejsce:
Zuzanna Jabłońska kl. VIIB(reprezentuje szkołę w konkursie międzyszkolnym)
II miejsce:
Magdalena Adamiec kl. 6A
III miejsce:
Dawid Pobideł kl. VIIC
IV miejsce:
Konrad Nowosielski kl. VIA

Pasowanie na czytelnika klas pierwszych.


  Dnia 22.02.2018 uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości brali udział uczniowie z kół działających przy bibliotece, którzy podczas przedstawienia zaprezentowali dzieciom prośby książki, bohaterów bajek i baśni, zachęcali do czytania i częstego odwiedzania biblioteki. Na zakończenie uczniowie  zostali pasowani przez p. dyrektor na czytelnika i otrzymali dyplomy oraz  wypożyczyli swoje pierwsze książki. Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze:p. Iwona Marciszonek i Aldona Mazur.

     

Przedstawienie "Duża przerwa"

  W ramach edukacji prozdrowotnej w dniu 24.11.2017r. uczniowie z koła ,,Miłośników Książki” i ,, Bibliotecznych  Skrzatów”  pod opieką p.  Iwony Marciszonek i Aldony Mazur oraz  we współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowali przedstawienie,, Duża przerwa”. Adresatem  imprezy byli  uczniowie  klas 0-III.  Aktorzy w zabawny, humorystyczny sposób zachęcali uczniów do przestrzegania zasad czystości,  higieny ciała i urządzeń sanitarnych. Włączono wszystkie dzieci do aktywnego udziału w konkursach , zabawach integracyjnych i ruchowych. Wszyscy świetnie się bawili, a zwycięzcy otrzymali drobne upominki. 

Konkurs fotograficzny "Mój miś na fotografii"

  Uczniowie PSP nr32 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie fotograficznym, którego bohaterem w roli głównej był MIŚ. Pomysły były bardzo różne, zdjęcia piękne, oryginalne. Na konkurs prace zgłosili uczniowie: Filip Wulczyński kl.3B, Ismena Szymańska kl.3b, Amelia Wykrota 2b,Kinga Wykrota 3b,Aleksandra Kościelnik 3b. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Kinga Wykrota z kl.3b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w robieniu tak wspaniałych ujęć.

 

Konkurs plastyczny - ,,Moje ukochane zwierzątko”

 Uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 pod opieką nauczycieli bibliotekarzy: p. Iwony Marciszonek, Aldony Mazur wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Zwierząt 2017 przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów klas I-III, popularyzacja czytelnictwa i bibliotek, promowanie przyjaźni między dzieckiem a zwierzęciem.
Uczestnikami konkursu są: Ania Kiełbasa kl. 3a, Filip Słomka kl. 3a, Dominik Masiarz kl. 3a, Kaja Stolarczyk kl. 3a, Jan Kwaczyński kl. 3a , Oliwia Jakubowska kl. 2b, Milena Skawińska kl. 2b, Maja Gola kl. 3b, Ismena Szymańska kl. 3b, Kuba Wróbel kl. 3c . Prace oceni komisja powołana przez organizatora do 4 października 2017r.

 

Rok szkolny 2016/2017

Sukcesy naszych uczennic

  Miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły zajęły wysokie miejsca w Międzyszkolnym konkursie na prezentację książki metodą audiobooka i booktalkingu organizowanym w PSP nr 29 w Radomiu.
Anna Przydatek z klasy 4 b w kategorii prezentacja książki metodą booktalkingu  (nagranie filmu) zajęła I miejsce,
a Samira Khursanova z kl. 4 a w kategorii prezentacji książki metodą audiobooka (nagranie fragmentu książki) zajęła II miejsce.
Celami konkursu  była promocja książki i czytelnictwa, doskonalenie posługiwania się nowoczesnymi technologiami oraz rozwijanie u dzieci świadomości literackiej.
Opiekunami szkolnymi dziewczynek były Panie: Iwona Czarnecka, Aldona Mazur i Agnieszka Szyszka – Fereniec.

Walentynki w bibliotece

Mając na celu dalszą popularyzację i zachęcanie uczniów do czytania książek, zwłaszcza tych trochę mniej popularnych - biblioteka szkolna zorganizowała z okazji Walentynek akcję czytelniczą pt.  „Randka w ciemno z książką, czyli nie oceniaj książki po okładce”.
Uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość wypożyczenia książki „w ciemno”, bez rekomendacji, bez czytania recenzji. Książki – niespodzianki wraz z upominkami były opakowane, więc nic nie sugerowały czytelnikom.
Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Wszystkie  propozycje znalazły swoich odbiorców.
Mamy nadzieję, że wszystkie randki z zaproponowanymi książkami udały się i dzieci w przyszłym roku wezmą również udział w podobnej zabawie.

      

Koło czytelnicze

Uczniowie z koła odwiedzają młodsze dzieci i czytają im bajki, baśnie i ciekawe opowiadania. Tym razem zagościli w świetlicy szkolnej…

        

Koła Biblioteczne

W naszej bibliotece działają:  Koło Biblioteczne i Biblioteczne Skrzaty. Jest to zespół uczniów (z klasy 4a i 4b) zainteresowanych książkami i pracą bibliotekarza. Dzieci wykazują ogromną chęć uczestnictwa w życiu naszej biblioteki. Ich częste przebywanie w bibliotece (codziennie podczas przerw oraz okazjonalnie po zajęciach), wysoka kultura osobista oraz zaangażowanie w pracach (głośne czytanie, pomoc przy organizowaniu imprez czytelniczych, udostępnianie księgozbioru, dbałość o wystrój biblioteki) przyczynia się do zwiększenia zainteresowania książką wśród uczniów naszej szkoły.

      

Turniej ze znajomości wierszy Juliana Tuwima

   13 grudnia w sali gimnastycznej, przy aplauzie zgromadzonej publiczności z klas 0 – 3 odbył się turniej dla uczniów klas drugich ze znajomości wierszy Juliana Tuwima.  Uczniowie, którzy reprezentowali swoje klasy (najlepiej odpowiedzieli na pytania w I etapie turnieju) okazali się znakomicie przygotowani i nie mieli kłopotu podczas pięciu konkurencji.
   Jury w składzie Panie: Dyrektor Aleksandra Kaleta, Aldona Mazur (bibliotekarz) i Monika Pyszczek (wychowawca świetlicy) – czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz oceniało wypowiedzi i zadania uczniów.

Wyniki konkursu:
I miejsce zajęła klasa II b
II miejsce zajęły razem klasa II a i II c

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Konkurs plastyczny pt. „Kolorowe wiersze Juliana Tuwima”.

  Biblioteka we współpracy ze świetlicą szkolną przeprowadziła w listopadzie 2016 r. dla klas II i III konkurs czytelniczo – plastyczny pt. „Kolorowe wiersze Juliana Tuwima”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do zapoznania się z twórczością Juliana Tuwima, rozbudzenie kreatywności i zdolności plastycznych dzieci. Jury w składzie: dyr. Aleksandra Kaleta, Iwona Czarnecka, Beata Chudziak w dniu 30.11.2016 r. wyłoniło laureatów konkursu.
Podczas ogólnoszkolnej imprezy dla uczniów 0 – III dzieciom zostały wręczone dyplomy i nagrody za zajęte miejsca i wyróżnienia. Niektóre prace uczniów zdobią bibliotekę szkolną.
     Gratulujemy pomysłowości i ciekawych rozwiązań plastycznych!

        

 

Lekcja biblioteczna w Bibliotece Pedagogicznej

  7 listopada uczniowie z klasy 4b gościli w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu. Było to pierwsze spotkanie uczniów z sąsiadującą biblioteką. Podczas zajęć poznali księgozbiór i pomieszczenia biblioteczne, porozmawiali też z bibliotekarzami o swoich literackich fascynacjach. Dzieci były zachwycone biblioteką i jej księgozbiorem.

 

Rok szkolny 2015/2016

Sukces Weroniki Krzesińskiej w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Godzina Myśli"     czytaj

 

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

9 marca 2016 roku uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.  W uroczystości tej pomogli bibliotekarzom: skrzaty, wróżki oraz postacie z bajek (wcielili się w nie uczniowie z Koła Miłośników Książki, Koła Czytelniczego oraz uczniowie z klasy 3 a), którzy podczas przedstawienia pt. „Witajcie w naszej bajce!”  zaprezentowali  dzieciom prośby książki, najbardziej znane bajki i baśnie dla dzieci i zachęcali do czytania i częstego odwiedzania biblioteki.

      

 

Osiągnięcia naszych uczniów w I Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania

Miło nam poinformować, że Samira Khursanova z klasy 3 a (kategoria kl. III – IV) została wicemistrzem pięknego czytania, a Dawid Pobideł z klasy V c (kategoria kl. V - VI) zdobył wyróżnienie podczas I Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 1 marca 2016 r. w PSP nr 21 w Radomiu.
9 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu uczniowie odebrali nagrody i zaprezentowali swoje umiejętności.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

http://www.psp21.pl/Pages/aktualnosci.aspx

 https://www.facebook.com/Biblioteka-Pedagogiczna-w-Radomiu-236239733085663/

 

     

 

Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – VI

28 i 29 stycznia 2016 r. odbyły się przesłuchania uczniów, którzy wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania. Dzieci w trzech poziomach wiekowych zaprezentowały przed jury przygotowany wcześniej fragment tekstu.
Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w I Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania.

Wyniki Konkursu:

Klasy I – II
I miejsce:
Boruc Zuzanna klasa II b (reprezentuje szkołę w konkursie międzyszkolnym)

II miejsce:
Wąsik Łukasz kl. I b
Wulczyńska Hanna kl. I c
Sowa Liwia kl. II b

III miejsce:
Wojciechowska Klara kl. II c
Rosik Paweł  kl. II c
Kruk Tomasz kl. II b
Szczerbińska Amelia kl. II a
Latosek Patryk kl. I a
Nosowska Natalia kl. II b

Klasy III – IV
I miejsce:
Khursanova Samira kl. III a (reprezentuje szkołę w konkursie międzyszkolnym)

II miejsce:
Wulczyńska Oliwia kl. III a
Siwiec Ada kl. III b

III miejsce:
Jurczak Zuzanna kl. III b
Przydatek Magdalena kl. III a

Klasy V – VI
I miejsce:
Pobideł Dawid kl. V c (reprezentuje szkołę w konkursie międzyszkolnym)
Zasada Natalia kl.  V b

II miejsce:
Jabłońska Zuzanna kl. V b
III miejsce:
Lipka Aniela kl. VI a
Krzesińska Weronika kl. VI a
   

Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w naszej biblioteceMały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) uczennice z Koła Czytelniczego prezentowały dzieciom z oddziałów przedszkolnych opowiadania i wiersze o misiach. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w „misiowej bibliotece”. Poznały historię święta i bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”.


   

 

„Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”6 listopada 2015 roku w sali gimnastycznej, przy aplauzie zgromadzonej publiczności odbył się II etap konkursu dla uczniów klas II pt. „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”.

Uczniowie byli znakomicie przygotowani do konkursu. Prawidłowo odpowiedzieli na prawie wszystkie pytania.
Jury w składzie: pani wicedyrektor Dorota Szczepańska, Aldona Mazur – bibliotekarz i Małgorzata Chmielewska – wychowawca klasy I c – czuwało prawidłowym przebiegiem konkursu oraz oceniało wypowiedzi i zadania uczniów.

Wyniki konkursu:
I miejsce zajęła klasa II b – 10 pkt. (max)
II miejsce zajęły razem klasa II a i II c – po 9 pkt.

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
     

Głośne czytanie „Wierszy dla dzieci” Juliana Tuwima

Wierszyki są doskonałym materiałem do czytania dla dzieci. Głośne czytanie wierszyków i bajek to mile spędzony czas.

Uczniowie z Koła Czytelniczego 22 października czytali uczniom z klas młodszych najbardziej popularne utwory dla dzieci  Juliana Tuwima – poety, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z jego bogatego dorobku zostały zaprezentowane te najbardziej cenione i lubiane przez dzieci m. in.


„Lokomotywa”
„Słoń Trąbalski”
„Dyzio Marzyciel”
„Rzepka”
„Okulary”
„Spóźniony słowik”
„Zosia Samosia”

Była to świetna zabawa dla najmłodszych czytelników. A dla starszych możliwość doskonalenia pięknego czytania.

     

Tuwim znany i lubiany


18 czerwca uczniowie z klasy 4b i 6b wystawili przed społecznością szkolną nieco żartobliwe przedstawienie o jednym z największych poetów dziecięcych – Julianie Tuwimie.
Jego celem była popularyzacja twórczości poety i propagowanie jego wierszy dla dzieci.

Po przedstawieniu Pani  Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy w roku szkolnym 2014/15  przeczytali najwięcej książek.
W obecnym roku szkolnym prowadzony był również konkurs na Czytelników Roku. Wygrali go: Natalia Stolarczyk z klasy 4a, Klara Golec z kl. 3b oraz Oliwia Wólczyńska z kl. 2a


Gratulujemy!
      

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

    14 października 1926 r. w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści pt. „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Z tej okazji od kilku lat w kalendarzu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są w połowie października Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

17 października klasa 1 a włączyła się do akcji i uczestniczyła w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu w kolejnych obchodach urodzin Kubusia Puchatka.


Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia

Podziękowanie

Biblioteka szkolna dziękuje uczniom, którzy wykonali prace plastyczne na konkurs pt. „I kudłate i łaciate…” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja S.  Załuskich  w Radomiu.

Prace wykonali:
1.    Julia Duliban 1 b
2.    Adam Danielewicz 1 b
3.    Kacper Książka 1b
4.    Natalia Nosowska 1 b
5.    Krzosek Oliwia 1 b
6.    Amelia Trojanowska  kl. 1 b
7.    Kowalska Oliwia kl. 1 b
8.    Tomasz Kruk 1 b
9.    Filip Kruk 1 b
10.    Szymon Gos 1 b
11.    Liwia Sowa 1 b
12.    Julia Wójcicka 3 b
13.    Anna Gromniuk 2 a
14.    Paulina Słota 3 b
15.    Natalia Słota 3 b
16.    Natalia Rembowska 2 b
17.    Magdalena Przydatek 2 a
18.    Oliwia Wulczyńska 2 a

Relacja z konkursu

 

Przedstawienie pt. „Strajk”


   4 czerwca 2014 uczniowie z Koła Bibliotecznego wystawili dla uczniów naszej szkoły przedstawienie pt. „Strajk”. Aktorzy:

•    Magda Gala – bibliotekarka
•    Julia Dzik – Nel
•    Ania Pasternak – Ania z Zielonego Wzgórza
•    Wiktoria Bąkowska – uczennica
•    Michał Cebula – Kot w Butach
•    Filip Wojtuniak – Pinokio
•    Hubert Sadkowski – Pan Kleks

przekonywali dzieci, aby częściej czytały książki.

Po przedstawieniu Pani wicedyrektor  Dorota Szczepańska wręczyła dyplomy uczniom, którzy w roku szkolnym 2013/14  przeczytali najwięcej książek.
W obecnym roku szkolnym prowadzony był również konkurs na Czytelnika Roku. Wygrała go Natalia Stolarczyk z klasy 3 a.
Gratulujemy!

Nowości książkowe w bibliotece

 „Seria Bestsellerowa” aut. Holly Webb

Serię tych książek polecają dziewczynki z klasy 4 a: Julia Dzik i Ania Pasternak.

Julia dzieli się swoimi wrażeniami z lektury:
Bardzo podobała mi się książka pt. „Biedna mała Luna”. Opowiada ona o suczce, która urodziła dziesięć szczeniąt. Jedno z nich było bardzo słabe i malutkie. Nazwano ją Luna. Laura, właścicielka piesków wraz z rodzicami bardzo się o nią martwili. W następnych dniach Laura musiała karmić szczeniaczka z butelki. Kiedy przyszedł dzień oddania Luny nikt nie chciał jej wziąć. Wszystkie przygody i perypetie w tej rodzinie poznacie po przeczytaniu tej książki. Polecam ją miłośnikom psów. Jeśli chcecie, wejdźcie też na stronę www.zaopiekujsięmną.pl .

Ani spodobała się inna książka:
Z tej serii przeczytałam opowiadanie pt. „Kora jest samotna”. Polecam ją innym czytelnikom. Zarówno młodszym, jak i starszym. To bardzo wzruszająca opowieść o Helence, która po wypadku brata musiała zaopiekować się jego pieskiem. Dziewczyna początkowo niechętna, po jakimś czasie jednak przekonała się do Kory.

 Seria „Kroniki Archeo” aut. Agnieszka Stelmaszyk

     Książkami z tej serii zafascynowały się:  Ania Augustyniak z 6a i Martynka Krak z klasy 5a.

Oto opinia Ani:
„Zaginiony klucz do Asgardu” to szósty tom sagi autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Opowiada o losach głównych bohaterów Ani i Bartka oraz ich przyjaciół. Dzieci są potomkami słynnych archeologów badających najróżniejsze miejsca. Doświadczają oni wielu niesamowitych przygód.
W książce pojawia się wiele pojęć historycznych. Są one źródłem wiedzy potrzebnej do zrozumienia opowieści. Akcja toczy się we współczesnych czasach, ale zawiera też wątki historyczne. Wydarzenia zostały dokładnie opisane. Każde z nich trzyma w napięciu i rozbudza. Podczas czytania, zagłębiając się w lekturze, przenosimy się do świata bohaterów. Czujemy emocje, które goszczą w sercach dzieci. Bohaterowie są barwni. Z każdym następnym rozdziałem poznajemy je na nowo. Zazwyczaj postępują poprawnie, jednak zdarzają się momenty,  gdy uczymy się na ich własnych błędach. Powieść ma charakter przygodowy  i  detektywistyczny. Została napisana prostym i młodzieżowym językiem. Utwór ma też walory edukacyjne. Możemy się wiele dowiedzieć o historii, niektórych miejscach i postaciach związanych z Polską. Niekiedy fragmenty książki są zabawne i pouczające. Każdy czytelnik pozna wiele zwyczajów ludzi starożytnych a także współczesnych mieszkańców Bornholmu. W książce poznajemy postacie fantastyczne oraz realistyczne.
Ta powieść jest bardzo ciekawa i trzymająca w napięciu. Można ją znaleźć w szkolnej bibliotece oraz w wielu sklepach internetowych i księgarniach. Każde dziecko, a nawet dorosły będzie z chęcią czytać tak interesującą historię.


Martynka natomiast tak opowiada o „Klątwie złotego smoka”:
Ta książka jest bardzo ciekawa i pełna przygód. Najbardziej podobał mi się rozdział pt. Ostatnie rozstrzygnięcie. Bartek, Ania, Mary Jane Jim i Martin szli do Jamy Złotego Smoka, aby odnaleźć i zniszczyć Wachlarz Młodości. Wyprawa była bardzo niebezpieczna, ponieważ dzieciaki obawiały się, że śledzą ich ninja Natoki Matsuzawy. Kiedy dotarły do jaskini nie znalazły wachlarza, bo uprzedził ich wstrętny bandzior Matsuzawa. Dołączyło do niego jeszcze dwóch innych. Rozpoczęła się wojna o czarną skrzyneczkę z Wachlarzem Młodości. Matsuzawa wziął Jima za żywą tarczę. Na szczęście chłopiec był sprytniejszy od niego i uwolnił się wrzucając skrzyneczkę do strumienia lawy. Polecam!

Spotkanie z bajką 

Uczniowie klas 3a, 3b, 3c i 2b odbyli wycieczkę do Muzeum im. Jacka Malczewskiego,  podczas której zwiedzali wystawę pt. "Spotkanie z bajką". Dzieci obejrzały przedmioty teatralne, kukiełki, marionetki, rekwizyty oraz obrazy przedstawiające bajkowy świat dzieciństwa.
    Miłym zaskoczeniem dla zwiedzających było samodzielne wykonanie pacynki z przygotowanych wcześniej materiałów.

 

Konkurs plastyczno - czytelniczy

W związku z ustanowieniem roku 2014 - Rokiem Czytelnictwa biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała konkurs plastyczny (dla uczniów klas 4 – 6). Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego czytelnictwo i bibliotekę.
Przygotowane przez dzieci prace oceniło jury pod przewodnictwem pani Dyrektor Aleksandry Kalety.
Wyniki konkursu:
I miejsce – kl. 6a
II – kl. 4a
III – 5a i 6b
IV – 4b
V – 5b
Prace zdobią tablicę biblioteczną. Dwa plakaty Koło Miłośników Książki przekazało do Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu i można je obejrzeć w Informatorium oraz na stronie: https://www.facebook.com/pages/Biblioteka-Pedagogiczna-w-Radomiu/236239733085663